Baśniowe Sady Klemensa

5/5 - (26 votes)

Baśniowe Sady Klemensa Podskarbice Szlacheckie to niezwykły rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku położony niedaleko Rawy Mazowieckiej.

Bajkowe Sady Klemensa mają powierzchnię około 5 hektarów i oferują rodzinom z dziećmi wiele atrakcji, strefy relaksu i aktywności, a także możliwość wypoczynku w cieniu starych drzew i krzewów.

Na Gości tej bajkowej krainy czekają drzewa i krzewy owocowe, miododajne zioła, las brzozowy i pachnący las iglasty. Park Rozrywki Sady Klemensa Rawa Mazowiecka zapewnia wszystkim Gościom doskonałą zabawę na łonie natury, z dala od zgiełku wielkich miast.

Lokalizacja Parku Rozrywki Sady Klemensa

Sady Klemensa Rodzinny Park Rozrywki zlokalizowane są w Podskarbicach Szlacheckich w powiecie rawskim, w gminie Regnów.

Dojazd 7 km od Rawy Mazowieckiej w kierunku Kalenia.

To tutaj właśnie, ze względu na czysty obszar rolniczy, gdzie sady zajmują aż 45% powierzchni rolnej gminy, powstał Baśniowy Park Rozrywki Sady Klemensa. W miejscu tym kilkadziesiąt lat temu funkcjonowały prawdziwe sady i do dziś pozostała tu jeszcze duża część drzew i krzewów owocowych, a także wspaniała atmosfera.

Atrakcje Parku Sady Klemensa

Owocowa aleja

Owocowa aleja wita Gości Parku Rozrywki Sady Klemensa i wprowadza w sielski nastrój. Tutaj każdy może poczuć się dzieckiem i ruszyć do prawdziwej zabawy.

Sklepik Klemensa

Sklepik Klemensa oferuje pamiątki i gadżety związane z Rodzinnym Parkiem Rozrywki Baśniowe Sady Klemensa, a także produkty solankowe i pszczelarskie.

Strefa miękkich lotów

Strefa miękkich lotów Klemensa to spiżarnia, owocowy sad i statek transportujący owoce za granicę, nawiązujący do dawnej historii tego miejsca i sadownictwa.

Tęczowa kraina

Tęczowa kraina to strefa wodnych atrakcji, czynna tylko przy odpowiedniej pogodzie.

Gorące piaski i wielkie

Gorące piaski i wielkie kopce zachęcają do kopania i budowania z piasku zamków i warownych budowli.

Strefa Zdrowia Sadów Klemensa

Strefa Zdrowia Sadów Klemensa, czyli tężnia solankowo – jodowa, to miejsce relaksu, pozwalające na odpoczynek w ciszy, na łonie natury.

Leśny Tor Przeszkód

Leśny Tor Przeszkód to doskonałe miejsce dla małych i dużych, dla wszystkich chętnych na sprawdzenie swojej kondycji fizycznej.

Gra terenowa „Turlaj owoca”

Gra terenowa „Turlaj owoca” to zabawa ogromnymi owocami na górkach, pagórkach i torach przeszkód, wspaniała dla całej rodziny.

Strachowisko to miejsce budzące strach i grozę

Strachowisko to miejsce budzące strach i grozę. W Baśniowych Sadach Klemensa postrachem są liczne strachy na wróble. Miejsce to mogą odwiedzać dzieci mające co najmniej 7 lat.

W kasie Parku dostępne są opisy strachów.

Strefa leżakowania

Strefa leżakowania urządzona w zacienionym rejonie Sadów Klemensa jest doskonałym miejscem relaksu i wypoczynku. Kojąca atmosfera lasu pomoże odprężyć się w wygodnym hamaku, posłuchać śpiewu ptaków i popatrzeć w niebo, a może i poczytać książkę.

Strefa ruchu

Strefa ruchu to polana przeznaczona na aktywność ruchową, warsztaty, zajęcia fitness i inne zabawy na świeżym powietrzu w Bajkowych Sadach Klemensa.

Klemensowa zjeżdżalnia

Klemensowa zjeżdżalnia to naziemna zjeżdżalnia grawitacyjna powodująca uśmiech na wszystkich twarzach. Jest to atrakcja przeznaczona dla dzieci powyżej 12 roku życia i wymaga założenia kasku i ochraniaczy.

Dogonić Klemensa

Dogonić Klemensa to atrakcja dla chętnych na przeżycie samochodowego pościgu za Klemensem, który właśnie się schował.

Hop Hop

Hop Hop do góry to skoczne szaleństwo dla dzieci

Amfiteatr

Amfiteatr ze sceną przeznaczoną dla występów i ciekawych wydarzeń dla dzieci, czyli teatrzyków, prelekcji i występów muzycznych odbywających się w Baśniowym Parku Rozrywki Sady Klemensa .

Brzozowy labirynt tajemniczego lasu

Brzozowy labirynt tajemniczego lasu kryje wiele tajemnic. Trzeba tu bardzo uważać, żeby się nie zgubić i umieć rozpoznawać znaki, jakie daje przyroda.

Ogrodnicze warsztaty Klemensa

Ogrodnicze warsztaty Klemensa przeznaczone są dla chętnych, którzy marzą o poznaniu tajemnic przyrody. Można tu samodzielnie sadzić rośliny, uczestniczyć w pieleniu grządek, korzystać z narzędzi ogrodniczych, obserwować formę krzewów owocowych. A wszystko to odbywa się pod czujnym okiem Pana Ogrodnika.

Pociąg do przyrody

Pociąg do przyrody to ulubiona atrakcja dzieci, pozwalająca zwiedzić Sady Klemensa i poznać bajkowy świat przyrody.

Gastronomia

Punkt grillowy, czyli miejsce, gdzie można zjeść kiełbaski, rewelacyjne burgery, grochówkę i smaczne lody. Czynne tylko w weekendy.

Bistro Antonówka przy wejściu do Sadów Klemensa to wspaniałe miejsce na obiad, słodką przekąskę, kawę, szklankę soku czy lemoniady lub na chwilę odpoczynku w cieniu drzew. Można tu także podgrzać jedzenie dla niemowlaka.

Bistro Papierówka, czyli miejsce, w którym serwowane są tylko zdrowe przekąski, koktajle i dania.

Zwierzęta

Bajkowe Sady Klemensa przyjmują Gości wraz z Ich zwierzęcymi ulubieńcami, jednak należy pilnować, aby pies nie przeszkadzał nikomu i nie stwarzał zagrożenia. Pies musi być więc na smyczy i mieć założony kaganiec. Nie można go również pozostawiać bez opieki i zawsze należy po nim posprzątać.

Pikniki

W Sadach Klemensa istnieje możliwość przygotowania własnego pikniku.

Informacje praktyczne

Na terenie  Parku Rozrywki Sady Klemensa Rawa Mazowiecka można płacić kartą.

W największe upały na terenie Parku Rozrywki Sady Klemensa rozstawiane są zraszacze.

Po terenie Sadów Klemensa można swobodnie poruszać się wózkami dziecięcymi i wózkami inwalidzkimi.

Sady Klemensa Cennik

Bilet normalny: 29 zł
Bilet ulgowy: 25 zł
Dzieci do lat 2: 1 zł
Bilet urodzinowy: 1 zł
Bilet rodzinny 2+1: 75 zł
Bilet rodzinny 2+2: 95 zł
Bilet rodzinny – każde kolejne dziecko: 25 zł
Osoby niepełnosprawne: 1 zł
Bilety grupowe: do 20 osób – 29 zł, od 21 do 100 osób – 25 zł.

Bilety zakupione online należy wykorzystać w sezonie, w którym je wydano.

Mapa

sady klemensa mapa

Adres

Sady Klemensa adres: 96-232 Podskarbice Szlacheckie 1

Na terenie Parku Rozrywki Sady Klemensa znajduje się bezpłatny parking dla autokarów.

Wycieczka szkolna do Parku Rozrywki Sady Klemensa

Grupy zorganizowane szkolne i przedszkolne mogą w Parku Rozrywki Bajkowe Sady Klemensa uczestniczyć w niezwykłej lekcji biologii, gdyż edukacja łączy się tutaj z zabawą.

Zajęcia i warsztaty tematyczne są przygotowywane przez współpracowników Klemensa. Część teoretyczna prowadzonych tu zajęć dotyczy biologii i jest potem wykorzystywana w zabawach terenowych. Po warsztatach można zregenerować siły wyśmienitym posiłkiem, aby później bawić się do woli na wszystkich atrakcjach Parku Rozrywki Sady Klemensa.

5/5 - (26 votes)

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy
  • chat
    Dodaj komentarz
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, Zyciewluksusie.pl oraz Tokeny.pl