Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to letniskowa wieś na Podhalu, założona w XVII wieku za panowania króla Władysława IV Wazy.

Wieś ma wydzielone trzy dzielnice: Grapa, Pod Grapą i Kaniówka. Architektura Białki Tatrzańskiej nawiązuje do tradycji tzw. stylu zakopiańskiego, stworzonego w XIX wieku przez Stanisława Witkiewicza.

Dziś Białka Tatrzańska jest jedną z atrakcyjniejszych miejscowości na Podhalu, ze względu na bardzo dobre warunki pogodowe i terenowe, sprzyjające uprawianiu turystyki pieszej i sportów zimowych.

Szukasz luksusowego hotelu w górach? Sprawdź naszą ofertę >>

Atrakcje dla narciarzy

Atrakcje dla narciarzy to kolej linowa, wyciągi i świetnie utrzymane stoki narciarskie.

W Białce Tatrzańskiej znajduje się kilka ośrodków narciarskich:

Kotelnica Białczańska

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska – największa stacja narciarska na Podhalu, ulokowana w samym sercu Białki Tatrzańskiej

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

SPRAWDŹ CENNIK

Wyciągi Narciarskie Bania

SPRAWDŹ CENNIK

Stacja Narciarska Kaniówka

Stacja Narciarska Kaniówka

SPRAWDŹ CENNIK

Wyciąg narciarski „U Kuruca”

Wyciąg narciarski „U Kuruca”

SPRAWDŹ CENNIK

Większość wyciągów łączy wspólny karnet „Tatry Ski”.

Do Białki Tatrzańskiej chętnie przyjeżdżają nie tylko dorośli, ale także rodzice z dziećmi, dla których przygotowano tu szkołę jazdy na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów, górki saneczkowe i sale zabaw.

Ośrodek narciarski Białka Tatrzańska

Ośrodek narciarski Białka Tatrzańska szczyci się doskonale przygotowanymi stokami narciarskimi, pozwalającymi na stawianie tu pierwszych kroków na nartach czy snowboardzie, jak i na zaawansowane zjazdy.

Przygotowanych jest tu kilkanaście kilometrów tras narciarstwa zjazdowego i biegowego, o różnym stopniu trudności. W Białce Tatrzańskiej znajduje się szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

W regionalnych karczmach można skosztować góralskich przysmaków.

Widok z kamery

Widok z kamery na nowoczesny kompleks narciarski w Białce Tatrzańskiej pozwala śledzić, co aktualnie dzieje się na stoku i w okolicy.  

Wyciąg na szczyt Kotelnicy

wyciągiem na szczyt Kotelnicy

Dla chętnych na podziwianie okolicy z góry istnieje możliwość wjechania wyciągiem na szczyt Kotelnicy, skąd rozpościera się cudowny widok na panoramę Tatr. Jest tu też bar serwujący jedzenie typu „fast food” i grzane wino.

W  sklepikach pod Kotelnicą można kupić pamiątki regionalne.

Atrakcje

-tor saneczkowy

-park linowy dla dzieci

-karuzela z oponami

-Lodowy Zamek to konstrukcja z lodu, pojawiająca się, gdy tylko warunki pogodowe na to pozwalają

-Śnieżny Labirynt wykonany z lodowych bloczków to kolejna zimowa atrakcja. Dla właścicieli karty „Tatry Ski” wejście jest darmowe

Termy Bania

Termy Bania

Termy Bania to kompleks zewnętrznych i wewnętrznych basenów wypełnionych mineralną wodą termalną o temperaturze około 38 st. C, pozyskaną z głębokości 2500 metrów. Oprócz strefy przeznaczonej dla dorosłych Gości, przygotowano tu również przestrzeń dla najmłodszych z minizjeżdżalnią i brodzikiem.

Dla starszych Gości Termy Bania oferują zabawę na zjeżdżalniach, falę, bicze wodne, jacuzzi, rwącą rzekę, a także sauny.

KUP BILET ONLINE

Inne atrakcje Białki Tatrzańskiej:

Rzeka Białka

Rzeka Białka nadaje się do uprawiania ekstremalnych sportów, takich jak kajakarstwo górskie czy spływy pontonowe.

Okoliczne wzgórza wykorzystywane są przez miłośników paralotniarstwa.

Kompleks hotelowo – usługowy w Białce Tatrzańskiej

Kompleks hotelowo – usługowy w Białce Tatrzańskiej proponuje noclegi i zaplecze gastronomiczne, a także usługi dla Gości o każdej porze roku.

Kuchnia góralska

Kuchnia góralska oferuje potrawy, które zaspokoją nawet najbardziej wybredne gusta. Przed wyjściem w góry dobrze jest zjeść treściwy posiłek. Przysmaki kuchni góralskiej przygotowywane są na bazie mleka, serów – tradycyjnych oscypków, kapusty, mięsa i ziemniaków.

Noclegi

W Białce Tatrzańskiej nietrudno o noclegi. Do dyspozycji Gości przygotowano kwatery prywatne, pensjonaty i hotele, o różnym standardzie i udogodnieniach, zaspokajających nawet najbardziej wymagających turystów.

Zobacz ofertę: Hotel Bania Thermal & Ski

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy
  • chat
    Dodaj komentarz
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, Zyciewluksusie.pl oraz Tokeny.pl