Hotele na Mazurach

Luksusowe hotele na Mazurach

Bywają określane Krainą Wielkich Jezior czy Krainą Tysiąca Jezior. Zaskakują swoją różnorodnością. I choć spędzałoby się tam każdego roku urlop, to za każdym razem coś zaskakuje. Poza tym, drugie określenie Mazur, czyli Kraina Tysiąca Jezior nieco przekłamuje rzeczywistość na niekorzyść regionu, bo jest ich około 2600. Ile czasu byś potrzebował, by zobaczyć je wszystkie? Z pewnością trochę by to zajęło. Ale Mazury to nie tylko jeziora, to dzika, fantastyczna, w wielu obszarach nienaruszana działalnością człowieka, kraina. Liczne gatunki zwierząt, które tu właśnie mają swój dom. I w tym wszystkim luksusowe hotele na Mazurach, które nie zaburzają rytmu tego regionu, a doskonale wpisują się w krajobraz. Przy tym rozpieszczając klientów.

Zastanawiasz się, czy jechać na mazury, a może lepszą opcją będą luksusowe hotele nad morzem albo w górach? Skorzystaj z naszej porównywarki i sprawdź ofertę.

Wyjątkowe miejsce na mapie Europy

Mazury mają coś więcej do zaoferowania niż tylko piękne krajobrazy. Choćby kanały mazurskie, łączące jeziora, tworzące długi szlak wodny, stanowią prawdziwą gratkę dla wszystkich kochających wodę. To tyko przykład, bo liczne atrakcje turystyczne, przyciągają każdego roku turystów nie tylko z Polski, ale z całej Europy. A coraz większe zainteresowanie wpłynęło na rozwój oferty noclegów. Liczne pensjonaty, pokoje do wynajęcia, luksusowe hotele, dworki z tradycją, pałace i zamki z historyczną przeszłością czekają na turystów. I mają do zaoferowania znacznie więcej niż tylko nocleg, szczególnie, jeśli wybierzesz hotel cztero bądź pięciogwiazdkowy. Specjalnie dla Was wybraliśmy luksusowe hotele na Mazurach, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających gości. Sprawdź również nasze luksusowe hotele w górach i nad morzem. Tu znajdziesz tylko wyjątkowe miejsca, z gwarancją udanego pobytu.

Duchy przeszłości

Mazury są wyjątkowym miejsce również pod względem historycznym, to w tym rejonie miało miejsce wiele wydarzeń, które zapisały się na kartach naszej historii. Dwa najbardziej znane miejsca to Wilczy Szaniec i tereny Grunwaldu. Ale historycznych elementów jest znacznie więcej. Bunkry, zamki, klasztory owiane różnymi legendami to prawdziwa gratka dla osób, które lubią kontakt z historią. A samo spotkanie z duchami przeszłości jest kuszącą perspektywą zarówno na romantyczny wypad, samodzielną wycieczkę, czy praktyczną lekcję historii dla dzieci.

Zamieszkaj w kilkuwiekowym zamku

Czas staje w miejscu, gdy wchodzimy do takiego miejsca. Zamek stoi już kilka wieków, choć wygląda jak nowy, a jednak pewne rysy świadczą, że swoje już przeszedł. Z drugiej strony ten nowoczesny wystrój, te luksusowe dodatki, sprawiają, że czujemy się jak w domu. Pokoje mają swoją duszę, są jakby z innej epoki, a jednak te udogodnienia, których kiedyś nie było, ale są tak niezauważalne, tworząc harmonijną i niepowtarzalną całość. Tak właśnie wyglądają luksusowe hotele na Mazurach, dwory, pałace i zamki, odrestaurowane, ale z duchem przeszłości. Daj się ponieść i poczuj się, jakby czas na chwilę zwolnił.

Dzika natura i żubry w swoim naturalnym środowisku

Mazury są piękne wiosną, gdy wszystko rozkwita i budzi się do życia. Latem, gdy wszystko wokół pachnie, a soczysta zieleń nie jest efektem farb plakatowych. Jesienią i zimą wszystko nieco zamiera, ale nadal tej krainie nie brakuje uroku. To tu, w jednej z miejscowości, Żywkowo zlatuje się gromada bocianów. To tu możesz podziwiać żubry w ich naturalnym środowisku. I to tu spotkasz dzikie konie.

Odnowa biologiczna i duchowa

Mazury pomagają odzyskać siły witalne, złapać równowagę i zregenerować zmęczone ciało. Luksusowe hotele na Mazurach mają w ofercie liczne zabiegi, masaże, kąpiele i inne przyjemności dla ciała i ducha. A na spragnionych wodnych wrażeń czekają baseny, zjeżdżalnie, a dla najmłodszych brodziki i bawialnie. Udany wyjazd gwarantowany bez względu na pogodę.

Bajeczne miejsce na ślub

Mazury to dobry pomysł nie tylko na wakacyjny wyjazd czy konferencję/biznes, ale też idealne miejsce na zorganizowanie bajecznego wesela. Ślub w plenerze, wytworne sale udostępniane przez luksusowe hotele i dbałość o gości na najwyższym poziomie, zachwycą każdą parę i gości. A możliwości wyboru jest wiele. Są nowoczesne luksusowe hotele na Mazurach w minimalistycznym stylu, ale też bardziej kameralne pałace czy dwory i jeszcze bardzo stare zamki, owiane licznymi legendami. Jednym słowem do wyboru, do koloru, a o resztę zadba już hotel.

Nie bez przyczyny na Mazury mówi się cud natury, bo kto raz tam był, ten wraca regularnie. A korzystając z naszej wyszukiwarki, masz pewność, że hotel będzie na najwyższym poziomie.

5/5 - (21 votes)