Krasiejów – Park Nauki i Rozrywki

Trasy rowerowe i dydaktyczno – przyrodnicze, a także obecność akwenów wodnych pozwalają na aktywny wypoczynek w leśnej okolicy parku Krasiejów bez względu na pogodę.

Znaleziska dinozaurów w Bałtowie zainspirowały do utworzenia „Bałtowskiego Parku Jurajskiego”, „JuraParku” w Solcu Kujawskim k/Bydgoszczy, a w 2010 roku „JuraParku” w Krasiejowie koło Opola.

Trwają też prace nad uruchomieniem pierwszej placówki zagranicznej w USA, w stanie Utah.

Krasiejów atrakcje

Święta

W okresie Świąt Bożego Narodzenia Chata Świętego Mikołaja w Krasiejowie zaprasza na świąteczne przysmaki i zimowe tradycyjne atrakcje.

Z Gośćmi spotka się Św. Mikołaj, a świąteczne animacje i warsztaty, a także tradycyjne dania oraz pachnące świętami potrawy i słodkości umilą czas.

Ceny biletów wstępu do Jurapark Krasiejów dla Gości indywidualnych i grup zorganizowanych

Tunel Czasu

Tunel Czasu

Krasiejów Park Rozrywki oferuje niezapomnianą podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata na pokładzie Kapsuły Czasu.

Wędrówka zaczyna się od Wielkiego Wybuchu, czyli w czasach, gdy jeszcze nie istniała Ziemia.

Poznanie kolejnych etapów powstawania Ziemi, galaktyk i Układu Słonecznego, wędrówki kontynentów, zmian klimatycznych, kataklizmów i spojrzenie na Opolszczyznę w epoce triasu, a także obserwacja powstawania atmosfery i pierwszych form życia jest możliwe dzięki zastosowaniu w Jura Parku Krasiejów nowoczesnej technologii multimedialnej.

Ścieżka dydaktyczna

Ścieżka dydaktyczna

Park dinozaurów Krasiejów zaprasza na ścieżkę dydaktyczną o długości 1500 metrów, która prowadzi przez teren wyrobiska. Dwugodzinny spacer z przewodnikiem pozwala zobaczyć około 200 naturalnej wielkości rekonstrukcji mezozoicznych gadów i płazów, należących do 70 gatunków zwierząt. JuraPark Krasiejów jest największym tego typu obiektem w Europie.

Na trasie zwiedzania rozmieszczone są plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla poszczególnych dinozaurów, a także zdjęcia miejsc, gdzie odkryto szczątki dinozaurów i ich tropy.

Krasiejów mapa
Mapa Parku Krasiejów

Pawilon Paleontologiczny

Pawilon Paleontologiczny

Pawilon Paleontologiczny – Krasiejów Park Dinozaurów to miejsce, gdzie przez przeszkloną podłogę można oglądać największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów.

„Świat Opolskiego Dinozaura” jest jedyną ekspozycją muzealną na świecie, która stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Od lipca do września można tu zobaczyć pracujących paleontologów.

Tu też znajduje się rekonstrukcja szkieletu najstarszego odkrytego pradinozaura o nazwie Silesaurus opolensis.

Oceanarium

Oceanarium

Prehistoryczne Oceanarium przenosi widza w podwodny świat ogromnych gadów żyjących na Ziemi tysiące lat temu.

https://www.youtube.com/watch?v=O5mXbpi0M9s&feature=emb_title

Kino 5D

Nowoczesne kino Krasiejów JuraPark pozwala aktywnie uczestniczyć w scenach rozgrywających się na ekranie.

Kino 5D

Kino Emocji Cinema 5D podlega dodatkowej opłacie i konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Wyświetla się tu kilka filmów w formacie 5D.

Park Rozrywki

Park Rozrywki

Park Rozrywki Jurapark Krasiejów to wspaniała zabawa dla całej rodziny na karuzelach, Statku Pirackim, dmuchanych zjeżdżalniach, automatach do gier, symulatorach, trampolinach i euro-bungy.

Bajkowa Kraina Dinozaurów to labirynt tajemniczych przejść, zjeżdżalni i zakamarków w bajkowym prehistorycznym otoczeniu.

Plac zabaw

Plac zabaw

Plac zabaw w Dinoparku Krasiejów ma powierzchnię 3000 m2 i dysponuje 12–metrową wieżą–zjeżdżalnią. Huśtawka-ptasie gniazdo ma wysokość 7 metrów. Jest tu też ścianka wspinaczkowa, małe huśtawki, zjeżdżalnie i bujańce dla najmłodszych Gości.

Gastronomia

Gastronomia dostępna w godzinach otwarcia Jurapark Krasiejów:

-wiata gastronomiczna, gdzie samemu można skomponować zestaw dań obiadowych

-wiata grillowa z ofertą grillowanych mięs, warzyw i ryb

-lody, gofry, kawy i herbaty

Noclegi

Na terenie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów znajduje się baza noclegowa z zapleczem gastronomicznym i rekreacyjnym.

Oferta

Ferie

Każdy dwutygodniowy turnus w Dinopark Krasiejów obfituje w interesujące zajęcia plastyczne, muzyczne, kulinarne, taneczne i naukowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Zimowisko

Dzienny pobyt w Juraparku Krasiejów, podczas którego atrakcjami będą: podróż Promem Kosmicznym, zwiedzanie Parku Ewolucji Człowieka z przewodnikiem, eksperymenty i pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych, kino i słodki poczęstunek.

Wycieczki do parku dinozaurów Krasiejów

Zajęcia edukacyjne prowadzone w parku dinozaurów Krasiejów przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych i średnich, i mogą być realizowane w następujących blokach tematycznych: biologia, geografia, historia i plastyka, z podziałem na klasy młodsze i starsze.

Zielone szkoły

Kilkudniowy pobyt w Juraparku Krasiejów dysponującym zapleczem rekreacyjnym, gastronomicznym i bazą noclegową z 50 miejscami to doskonale spędzony na zabawie i nauce czas.

Podczas pobytu w Juraparku Krasiejów z noclegami wszystkie atrakcje parku dinozaurów Krasiejów są dostępne przez cały okres pobytu bezpłatnie.

Dodatkowo można skorzystać z dostępnych na terenie Jura Park Krasiejów: boiska do gry w piłkę nożną i sali zabaw z grami planszowymi.

Imprezy

Jurapark Krasiejów to odpowiednie miejsce na zorganizowanie balu dla dzieci, urodzin, imprezy firmowej i wydarzeń plenerowych.

KUP BILET ONLINE

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy
  • chat
    Dodaj komentarz
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, Zyciewluksusie.pl oraz Tokeny.pl