Najpiękniejsze polskie plaże

4.6/5 - (42 votes)

Choć ogromna liczna Polaków decyduje się na wakacyjne wyjazdy za granicę, to i tak nadbałtyckie plaże przyciągają każdego roku tłumy turystów.

Wakacje nad Bałtykiem niekoniecznie wiążą się z gwarancją pogody, jednak nie da się zaprzeczyć, że znajdują się nad nim najpiękniejsze polskie plaże, dorównujące wielu zagranicznym kurortom.

Plaża w Świnoujściu

W pierwszej kolejności należałoby wymienić plażę w Świnoujściu, nie tylko z racji jej imponującej szerokości, ale także z uwagi na fakt, iż przez kilka lat z rzędu wyróżniano ją certyfikatem Błękitnej Flagi. Jest to wyjątkowo bezpieczna plaża o bardzo łagodnych zejściach do wody, która osiąga temperaturę najwyższą w całym kraju.

Plaża w Ustce

Jedną z piękniejszych jest również plaża w Ustce, przedzielona na dwie części kanałem portowym. Zachwyca malowniczym, wydmowym krajobrazem, a co więcej można na niej znaleźć dorodne okazy bursztynów.

Plaża w Łebie

Nie sposób też nie wspomnieć o znanej chyba wszystkim Polakom i nie tylko Łebie. Dużym atutem tej plaży jest bezpośrednie sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego, jednego z największych w Europie kompleksów ruchomych wydm. Łebska plaża jest również jedną z najbardziej piaszczystych.

Plaża w Międzyzdrojach

W czołówce najpiękniejszych polskich plaż znajduje się również plaża w Międzyzdrojach, określana niekiedy „Polskim Malibu”. Co roku w lipcu odbywa się tu Festiwal Gwiazd, na który ściągają tłumy turystów. Tym co zachwyca najbardziej nie jest jednak gwiazdorska atmosfera, a malowniczy pejzaż pobliskich klifów.

Plaża w Kołobrzegu

Kolejną wartą polecenia polską plażą, jest plaża w Kołobrzegu, będącym największym polskim, nadbałtyckim kurortem. Jest ona nie tylko wyjątkowo czysta, ale również dobrze zorganizowana.

Plaża na Helu

Na szczególną uwagę zasługuje również Hel, tym bardziej, że jest to jedyna polska, nadmorska miejscowość, otoczona plażami aż z trzech stron. Co więcej odznaczają się one wyjątkowymi walorami krajobrazowymi, których dopełnieniem jest drobniutki, biały piasek.

Plaża w Sopocie

Jedną z najpiękniejszych polskich plaż jest też plaża w Sopocie ze słynnym drewnianym molo, z którego rozciągają się niezapomniane widoki.

Plaża w Kynicy Morskiej

Malownicza, szeroka plaża, również kilkukrotnie odznaczona Błękitną Flagą znajduje się też w Krynicy Morskiej.

Plaża w Dębkach

Wyjątkowo urokliwą jest także plaża w Dębkach, głównie ze względu na swój nieco dziki charakter i usytuowanie wzdłuż nadmorskiego lasu.

Plaża w Niechorzu

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o plaży w Niechorzu. Jest ona nie tylko szeroka i mocno piaszczysta, ale zapewnia również łagodne zejście do morza.

plaża w Niechorzu

Z uwagi na najwyższą klasę czystości wód, otrzymała ona certyfikat Błękitnej Flagi.

4.6/5 - (42 votes)

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy
  • chat
    Dodaj komentarz
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, Zyciewluksusie.pl oraz Tokeny.pl