Termy Bukovina

Bukowina Tatrzańska to miejscowość u podnóża polskich Tatr, zachwycająca krajobrazami i naturalną przyrodą, oddalona tylko o 5 km od Zakopanego i 20 km od Nowego Targu. Właśnie tu, na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, powstały Termy Bukovina. (Zobacz jak dojechać na mapie)

Wody termalne wykorzystywane w kompleksie Termy Bukovina są bogate w minerały korzystnie wpływające na zdrowie i samopoczucie człowieka. 

Wody termalne wypełniające baseny w kompleksie Termy Bukovina wydobywane są z głębokości 2400 m, z północno-zachodniego zbocza Wysokiego Wierchu.

https://www.youtube.com/watch?v=RTD–CpRuNc

Szukasz luksusowego hotelu w górach? Sprawdź naszą ofertę >>

ZALETY KĄPIELI W WODACH TERMALNYCH

Kąpiel w Termach Bukovina wpływa korzystnie przede wszystkim na układ kostno – męśniowy i sercowo– naczyniowy. Pomaga również eliminować bóle i stany zapalne, a także przyspiesza przemianę materii i relaksuje.

Pobyt w Termach Bukovina umożliwia regenerację sił witalnych po zimowych zabawach na stoku narciarskim lub pieszych letnich górskich wędrówkach.

Termy Bukovina zapewniają wspaniały wypoczynek dla całej rodziny, niezależnie od wieku i temperamentu.

Kompleks Termy Bukovina do dyspozycji Gości oddaje 12 basenów rekreacyjnych i pływackich, mieszczących się wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Temperatura wody termalnej wynosi tu 30 – 38 st.C.

Osiem saun, łaźnie parowe, jacuzzi i trzy wodne zjeżdżalnie, punkty gastronomiczne, jak również luksusowa strefa Spa & Wellness, uzupełniają ofertę kompleksu Termy Bukovina.

Parking dla Gości przed Termami Bukovina pomieści 200 samochodów osobowych i 10 autokarów.

Sezonowe menu, oparte na tradycyjnej, regionalnej kuchni domowej, serwowane jest w kilku punktach gastronomicznych kompleksu Termy Bukovina.

Zobacz również: Gubałówka

STREFA BASENOWA

Baseny wewnątrzne

Bulgotnik – basen o głębokości 1,3 m, z hydromasażem wszystkich partii ciała

Bulgotnik

Bonior Basisty – największy wewnętrzny basen Term Bukovina, w kształcie basów, o głębokości 1,35 m. Dodatkową atrakcją są tu dysze masujące, grzybek wodny, gejzery i ławki z hydromasażem.

Bonior Basisty

Jacuzzi, Jakuzzi 2 – w Termach Bukovina to dwie duże wanny z hydromasażem

Jacuzzi

Bystry Potok – rwąca rzeka składająca się z dwóch części, o głębokościach 0,4 m i 0,9 m.  Zlokalizowana jest w Strefie Term Bukovina przeznaczonej dla Dzieci i Młodzieży.

Bystry Potok

Mocydełko – ma głębokość 0,4 m i temperaturę wody 30–36 st.C

Zostawnica – składa się z dwóch połączonych części: wewnętrznej i zewnętrznej. Woda termalna ma tu temperaturę 30–36 st.C, a głębokość basenu wynosi 1,3 m.

Zostawnica

Baseny zewnętrzne

Niebiesko Dolina – rekreacyjny basen o głębokości 1,3 m i najcieplejszej wodzie w całym kompleksie Termy Bukovina. Do dyspozycji oddano tu leżanki z hydromasażem i dysze masujące kark i plecy.

Niebiesko Dolina

Cepersko Płań – temperatura wody jest niższa, głębokość sięga 1,5 m, a długość basenu to 20 m. Po zanurzeniu, pod taflą wody, słychać muzykę.

Cepersko Płań

Corny Staw – do tego basenu wpadają dwie zjeżdżalnie: „Łostry Śwung” i „Krynconka”, a także umieszczono tu wodną huśtawkę.

Corny Staw

Jaskinia nad Porońcem – kaskady w formie wodospadu, grota skalna i bystry potok to atrakcje tego miejsca. Głębokość basenu wynosi 1,3 m

Jaskinia nad Porońcem

Letnie Mocydełko – termalna kąpiel w basenie o głębokości 0,4 m

Letnie Mocydełko

Zobacz również: Giewont oraz Orla Perć

SAUNY

sauny.JPG

Góralskie Łospary – sauny wewnętrzne, stworzone dla relaksu Gości Term Bukovina. Na kompleks składają się: Sauny Fińskie, Łaźnie Parowe, Kabina na podczerwień, Lakonium i Strefa wypoczynku.

Sauny fińskie – pobyt polega na naprzemiennym ogrzewaniu i chłodzeniu ciała, co daje korzystne dla zdrowia efekty. Temperatura powietrza w saunie fińskiej (suchej) waha się pomiędzy 90 st.C a 110 st.C. 

W zewnętrzym domku góralskim obiektu Termy Bukovina mieszczą się dwie sauny: fińska klasyczna i góralska.

Łozopolno Maryna – sauny zewnętrzne Term Bukovina o regionalnym wystroju: góralska o temperaturze 110 st.C i fińska o temperaturze 90 st.C, zapraszają na wyjątkowe rytuały zapachowe odbywające się kilka razy dziennie.

Omigustnik – basen zewnetrzny przy saunie Łozpolono Maryna

ŁAŹNIE PAROWE

Temperatura w łaźni parowej waha się od 40 st.C do 55 st.C, a wilgotność powietrza wynosi aż 100%.

Z łaźni można więc korzystać nawet codziennie, a kąpiel taka orzeźwia i korzystnie wpływa na cały organizm. Rozgrzewający pobyt w łaźni parowej to też doskonały wstęp do masaży i zabiegów kosmetycznych.

W kompleksie Termy Bukovina przygotowano trzy nowoczesne Łaźnie Parowe wyłożone ceramiczną mozaiką, gdzie przy dźwiękach muzyki i w otoczeniu zapachów można się zrelaksować i wypocząć.

Polecamy: Najlepsze szlaki górskie w Polsce

KABINA NA PODCZERWIEŃ

W kompleksie Termy Bukovina znajduje się kabina na podczerwień. Pobyt w niej poprawia  samopoczucie, a promienie podczerwone przyspieszają przemianę materii, wzmacniają system odpornościowy i regulują pracę układu krwionośnego.

LAKONIUM

Lakonium –  pomieszczenie z podgrzewanymi łóżkami i sklepieniem zmieniającym kolory, o delikatnym zapachu i relaksacyjnej muzyce, przeznaczone do odpoczynku i ukojenia zmysłów.

Lakonium w kompleksie Termy Bukovina jest alternatywą dla zabiegów w saunie, gdyż panuje tu temperatura 50 st.C i niska wilgotność.

STREFA SCHŁADZANIA I WYPOCZYNKU

Strefa schładzania i wypoczynku jest doskonałym miejscem w Termach Bukovina na odpoczynek po pobycie w saunie.

Strefa schładzania:

-baseny schładzające to trzy różne baseny z zimną wodą, dwa wewnątrz kompleksu Termy Bukovina, a jeden – oświetlony, na zewnątrz.

-prysznic wrażeń z wodą zimną, letnią lub gorącaą, zależnie od upodobań

-kostkarka to dostępne przez cały czas kostki lodu przeznaczone do chłodzenia ciała

STREFA WYPOCZYNKU

-przeznaczona do wypoczynku pomiędzy poszczególnymi cyklami pobytu w saunie Term Bukovina

-wygodne leżaki

-muzyka relaksacyjna

-w sezonie letnim istnieje możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu

SPA & WELLNESS

spa

-zabiegi pielęgnacyjne inspirowane naturalnym bogactwem regionu

-różnorodne masaże

Strefa Spa & Wellness kompleksu Termy Bukovina to:

-12 gabinetów zabiegowych (m.in. Gabinet Masażu dla Dwojga „Time Together”, Gabinet do Masaży Ajurwedyjskich, Gabinet Manicure/Pedicure, Gabinety Kosmetyczne itp.) oferujących różnorodne zabiegi relaksujące i kosmetyczne na twarz i ciało

spa

-Tężnia

-Wypoczywalnia

-Salon Fryzjerski

-Salka Cardio

W trakcie zabiegów Spa & Wellness Termy Bukovina wykorzystywane są najwyższej klasy kosmetyki:

-peelingi solne

-kremy miodowe do sauny

-kosmetyki na bazie naturalnych roślin

-miodowe maseczki do różnych rodzajów włosów

-naturalne olejki eteryczne do sauny

-emulsje zapachowe

-koncentraty zapachowe i naturalne olejki eteryczne

Istnieje możliwość zakupu profesjonalnych kosmetyków do seansów w saunach.

Tężnia solankowa – pomieszczenie w obiekcie Termy Bukovina z wyjątkowym mikroklimatem. Pobyt tu działa korzystnie na schorzenia górnych dróg oddechowych, alergie i ogólne zmęczenie.

ZJEŻDŻALNIE

Wartko Ruła – o długości ponad 100m

Krynconka – o długości 53 m

Łostry Śwung – o długości 15m

Cuda Polskiwyjątkowe miejsca, które warto odwiedzić

ATRAKCJE

Aqua Aerobik – czyli wodny trening w Termach Bukovina, łączy zalety wysiłku kardio i siłowego, bez obciążania stawów i kręgosłupa. Do ćwiczeń można wykorzystać dostepny różnorodny sprzęt sportowy. Ćwiczeniom towarzyszy muzyka, można również skorzystać z porad doświadczonego instruktora.

Dla dzieci – nauka nurkowania prowadzona przez ratowników kompleksu Termy Bukovina. Te darmowe zajęcia prowadzone są w basenie zewnętrznym Cepersko Płań lub w przypadku gorszej pogody, w głównym basenie wewnętrznym. 

Seanse zapachowe – codziennie w Łozpolonej Marynie, czyli fińskiej saunie, odbywają się seanse zapachowe, które oczyszczają górne drogi oddechowe i doskonale relaksują.

Noc Basenów – czterogodzinne cykliczne, klubowe show i największy wodny parkiet Europy. To 2 000 000 litrów wody termalnej, 40 tysięcy watów nagłośnienia, pokazy tańca, wyrzutnie ognia i projekcje na ekranach led, właśnie w Termach Bukovina.

GASTRONOMIA

Letnia Gastronomia w kompleksie Termy Bukovina – punkt gastronomiczny przy basenie Niebiesko Dolina serwujący „fast foody” wytwarzane z lokalnych produktów, np. jagnięce burgery.
W pobliżu znajdują się leżaki dla wypoczywających Gości.

Restauracja Na Wiyrchu – w ciepłe dni proponuje posiłek na tarasie lub wewnątrz, gdy pogoda nie dopisuje. Obsługa jest tutaj szybka i podaje sezonowe dania przyrządzane z  lokalnych produktów. Przygotowano również kącik zabaw dla najmłodszych Gości Term Bukovina.

Cafe Bukovina – serwuje świeżo wyciskane soki, pyszne koktajle, owoce i różnorodne sałatki, a także słodkie przekąski.

Za wszystko można zapłacić przy pomocy „zegarka”, a rozliczyć się przy wyjściu z  kompleksu Termy Bukovina.

BUKOVINA STORE

Istnieje możliwość zakupu:

-stroju kąpielowego

-akcesoriów pływackich

-dmuchanych kółek i rękawków dla dzieci

-ręcznika

-szlafrok

TERMALNE IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

Termy Bukovina to doskonałe miejsce na zorganizowanie oryginalnego wieczoru panieńskiego, kawalerskiego, urodzin czy romantycznych zaręczyn. Profesjonalna obsługa zapewni niepowtarzalne wrażenia na najwyższym poziomie.

CENNIK I BILETY

Pakiety minutowe 30 minut 1 minuta
powyżej 30 minut
Dorośli 29zł 0,30zł
Dzieci do 13 lat 19zł 0,20zł
Seniorzy powyżej 60 lat 23zł 0,20zł
Osoby niepełnosprawne – I grupa 20zł 0,19zł
Opiekun osoby niepełnosprawnej – I grupa 20zł 0,19zł
Pakiety godzinowe 3 godziny cały dzień
Dorośli 69zł 99zł
Dzieci do 13 lat 46zł 76zł
Seniorzy powyżej 60 lat 56zł 79zł
Osoby niepełnosprawne – I grupa 52zł 75zł
Opiekun osoby niepełnosprawnej – I grupa 52zł 75zł
Dopłata za każde rozpoczęte 30 minut
w pakiecie 3 godziny ponad limit czasu
7zł
Wejścia rodzinne 4 godziny Cały dzień
2+1 169zł 239zł
2+2 209zł 289zł
2+3 249zł 339zł
Dodatkowe dziecko powyżej 100 cm 40zł 40zł
Dodatkowe dziecko 14-18 lat 69zł 69zł
Pakiety VIP ***** Cały dzień
VIP 135zł
Bronze 155zł
Silver 175zł
Gold 260zł

KUP BILET

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy
  • chat
    Dodaj komentarz
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, Zyciewluksusie.pl oraz Tokeny.pl