Termy Mszczonów

4.7/5 - (25 votes)

Wody termalne wykorzystywane w kompleksie Termy Mszczonów to bogate w minerały wody podziemne o temperaturze 24-34 st. C.

Woda termalna dla kąpieliska Termy Mszczonów wydobywana jest od 2008 roku z głębokości 1602,5 m. Całkowita mineralizacja wody termalnej wynosi tu 459,79 mg/l, z przewagą wodorowęglanów wapnia i magnezu. Jest to mineralizowana woda pitna o wielu właściwościach zdrowotnych.

Szukasz luksusowego hotelu w Warszawie lub z województwa mazowieckiego? Sprawdź naszą ofertę >>

Działanie wód termalnych

Woda termalna działa poprzez swoją temperaturę, związki mineralne w niej zawarte i odciążenie, jakie zapewnia środowisko wodne.

Ćwiczenia wykonywane w wodzie są łatwiejsze, a jej temperatura powoduje, że minerały zawarte w wodzie lepiej wnikają w skórę.

Woda termalna znakomicie wpływa na układ kostno – stawowy i skórę, a także łagodzi schorzenia neurologiczne.

Pobyt w Termach Mszczonów poprawia też samopoczucie i wywołuje stan odprężenia.

Składniki mineralne

kationy:

wapniowy 60,12 mg/l

magnezowy 13,37 mg/l

sodowy 29,00 mg/l

potasowy 8,00 mg/l

aniony:

wodorowęglanowy 320,95 mg/l

siarczanowy 6,78 mg/l

chlorkowy 9,39 mg/l

fluorkowy 0,19 mg/l

pH wody wynosi 7,6

Wody w kąpielisku Termy Mszczonów nie są zanieczyszczone, a dla zachowania ich naturalnych właściwości, nie są filtrowane i wzbogacane. Podwyższona zawartość związków żelaza powoduje zmianę barwy wody, więc nie zaleca się używania białych lub jasnych strojów kąpielowych.

Położenie

Termy Mszczonów zlokalizowane są 45 km od Warszawy i 90 km od Łodzi.

Kompleks Termy Mszczonów

Termy Mszczonów to nowocześnie wyposażony aquapark – kompleks basenów ze słodką wodą  termalną przeznaczony dla osób w każdym wieku. Termy Mszczonów są zasilane wodą o temperaturze od 24 do 34◦C, eksploatowaną z głębokości ponad 1600 m.

Termy Mszczonów składają się z 5 basenów

Dwa całoroczne baseny termalne

-dwa całoroczne baseny termalne, w tym jeden wewnętrzny, umożliwiające kąpiel na zewnątrz, także w okresie zimowym. Wyposażone są w dysze do hydromasażu karku oraz podwodne dysze ścienne.

Temperatura wody: 30-34 st. C

Głebokość: 120-130 cm

Powierzchnia: 190 m2

Zewnętrzny basen rekreacyjny

-zewnętrzny basen rekreacyjny umożliwiający wypoczynek, relaks i doskonałą zabawę dla całej rodziny. Wyposażony został w dysze do hydromasażu ściennego, sztuczną rzekę o wartkim nurcie, dysze do hydromasażu karku, gejzery powietrzne, ławeczki i leżanki napowietrzające oraz zespół zjeżdżalni: rynnowa ma długość 60 m, a prosta 12 m. Basen ten ma nieregularny kształt i zróżnicowaną głębokość. Czynny jest od maja do września.

Temperatura wody: 28-30 st. C

Głebokość: 120-140 cm

Powierzchnia: 450 m2

Zewnętrzny basen sportowy

-zewnętrzny basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 metra z sześcioma słupkami startowymi oraz widownią, czynny od czerwca do sierpnia.

Temperatura wody: 26-28 st. C

Głebokość: 135-180 cm

Powierzchnia: 313 m2

Basen dla dzieci

-basen dla dzieci, czyli zewnętrzny brodzik z mini zjeżdżalnią w kształcie słonika i fontanną, jeżem wodnym. Głębokość niecki wynosi 20 – 30 cm, co zapewnia bezpieczną i beztroską zabawę.

Antypoślizgowa fontanna

-antypoślizgowa fontanna chłodząca z 24 dyszami pompującymi wodę z posadzki w różnych odstępach czasu stanowi dodatkową atrakcję. Basen jest czynny od czerwca do sierpnia.

Temperatura wody: 28-30 st. C

Głebokość: 20-30 cm

Powierzchnia: 70 m2

Inne atrakcje

Jacuzzi

-jacuzzi w kompleksie Termy Mszczonów czynne jest przez cały rok. Kąpiel taka głęboko relaksuje i wprowadza w stan odprężenia, poprawia nastrój, a także dobroczynnie wpływa na skórę.

Sauny suche

-sauny suche, gdzie temperatura waha się od 70 do 90°C, a wilgotność od 5 do 10%, co umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn, przyspiesza metabolizm, rozluźnia i relaksuje, a także poprawia pracę serca i reguluje ciśnienie krwi. Sauny w Termach Mszczonów czynne są przez cały rok.

Zjeżdżalnie

-zjeżdżalnie basenów termalnych Mszczonów zapewnią odpowiedni poziom adrenaliny wszystkim amatorom mocnych  wrażeń.

Czerwona

Czerwona, rynnowa zjeżdżalnia ma długość 60 metrów, a lądowisko w strefie basenu rekreacyjnego.

Żółta

Zjeżdżalnia żółta, prosta gwarantuje zabawę dla rodzin i ma długość 12 metrów.

Obie czynne są od maja do września.

Mini zjeżdżalnia

Mini zjeżdżalnia w kształcie słonika jest przeznaczona dla najmłodszych Gości i mieści się w basenie dla dzieci. Czynna jest od czerwca do sierpnia.

Grota solna

-grota solna z unikalnym mikroklimatem, ścianami z podświetlanymi kawałkami soli, podłogą pokrytą solą, stałą temperaturą oraz relaksacyjną muzyką pozwala odprężyć się i odpocząć. Grota solna w kompleksie Termy Mszczonów wyposażona jest w generator aerozolu solnego, dzięki któremu powstaje antybakteryjne środowisko o terapeutycznych właściwościach. Najmłodsi Goście mają do dyspozycji własny kącik ze stolikiem, krzesełkami i zabawkami.

Wskazania medyczne do przebywania w grocie solnej to przewlekłe stany zapalne górnych dróg oddechowych, alergie, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego, schorzenia dermatologiczne, stany przewlekłego zmęczenia, chroniczny stres i nerwice. Grota solna czynna jest przez cały rok.

Strefa rekreacyjna

-trawiasta plaża o powierzchni 10 tys. m2, przeznaczona do opalania w okresie letnim lub do innych rozrywek pomysłowych Gości Term Mszczonów

-trzy boiska do plażowej piłki siatkowej

-plenerowa siłownia

-kolorowy plac zabaw dla dzieci z antypoślizgową nawierzchnią

-do zabawy przygotowano huśtawki, bujaki i karuzele

-zadaszone sztuczne lodowisko o wymiarach 30m x 20m czynne jest w sezonie zimowym codziennie w godzinach 9:00 – 13:00 oraz 14:00 – 20:00. Dla najmłodszych przygotowano chodziki do nauki jazdy. W pawilonie lodowiska znajduje się wypożyczalnia kasków i łyżew.

Okolica

W okolicy kompleksu Termy Mszczonów:

-wytyczono 8 szlaków rowerowych, o łącznej długości 281 km i różnym stopniu trudności

-powstały 3 trasy piesze o długości od 4,5 do 13,6 km. Można skorzystać też z  wypożyczalni kijów nordig walking.

-w leśnej okolicy wytyczono i oznakowano 2 trasy do narciarstwa biegowego o długości 3,4 km oraz 1,2 km. Do dyspozycji jest również bezpłatna wypożyczalnia sprzętu. Dodatkowo możliwe jest przygotowanie tras w dowolnej lokalizacji.

Turystyka Camperowa

-Termy Mszczonów to miejsce, gdzie przygotowano 6 bezpłatnych stanowisk o wymiarach 5m x 4,5m każde, z bezpłatnym dostępem do energii elektrycznej i wody. Stanowiska znajdują się ma niestrzeżonym parkingu Kompleksu Termy Mszczonów, zamykanym w godzinach nocnych (22:00 – 7:00). Rezerwacja stanowiska możliwa jest najpóźniej na dzień przed przyjazdem.

Do strefy basenowej nie wolno wprowadzać zwierząt.

Pobyt ze zwierzętami na terenie parkingu możliwy jest tylko z ważnym świadectwem szczepień, kagańcem lub smyczą.

4.7/5 - (25 votes)

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy
  • chat
    Dodaj komentarz
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, Zyciewluksusie.pl oraz Tokeny.pl