Zoo Safari Borysew

Zoo Safari Borysew zlokalizowane w województwie łódzkim ma status ogrodu zoologicznego i na 25 hektarach prezentuje ponad 500 zwierząt egzotycznych należących do 90 gatunków pochodzących z 5 kontynentów.

Znajduje się tu największy w Europie zadaszony kompleks trzech Namiotów Sferycznych, a w nim Figlarnia, Sala Edukacyjna, miejsce obsługi Gości i Toalety.

Zoo-kolejka pozwala na zwiedzanie terenu Zoo Safari Borysew pozostając w wygodnych wagonikach, nawet w deszczowe dni.

Zoo-kolejka

Borysew Zoo zaprasza rodziny z dziećmi, grupy przedszkolne, wycieczki szkolne, ośrodki oraz domy dziecka na spacery i zajęcia edykacyjne, a także wszystkich chętnych na przeżycie niezapomnianych chwil na terenie Safari Zoo Borysew w czasie organizowanych tu eventów, spotkań firmowych lub imprez okolicznościowych.

Mieszkające w Zoo Safari Borysew zwierzęta to najgroźniejsze dzikie zwierzęta wszystkich kontynentów świata, takie jak Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Puma, Białe Wilki, Serwale, ale nie tylko.

Symbolem Zoo Safari Borysew są Białe Lwy, ale chyba największą sensacją ogrodu zoologicznego w Borysewie jest obecność Białych tygrysów bengalskich.

Tygrys Bengalski Biały
Tygrys Bengalski Biały
Lew Biały
Lew Biały

Żyją tu także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapir.

Bawół Afrykański
Bawół Afrykański
Tapir Anta
Tapir Anta

Mieszka tu 8 gatunków antylop, 2 gatunki zebr: Bezgrzywe i Greviego, żyrafy oraz 4 gatunki małp.

Gibon Białoręki
Gibon Białoręki
Makak Japoński
Makak Japoński

Rodzina zamieszkujących Zoo Safari Borysew Mandryli liczy 9 osobników.

Mandryl Barwnolicy
Mandryl Barwnolicy

Są tu też Kangury, a także wielbłądy jednogarbne i dwugarbne.

Wielbłąd Jednogarbny
Wielbłąd Jednogarbny

Możemy tu też spotkać zwierzęta zamieszkujące „Świat wodny” Borysew Zoo Safari, czyli ptactwo wodne, żółwie i Fokę Dawida, które można obserwować ze specjalnie utworzonej wyspy.

Foka Szara
Foka Szara

W Zoo Safari Borysew żyje wiele imponujących okazów gadów. Można tu podziwiać kolekcję aligatorów amerykańskich liczącą aż 20 osobników mieszkających w specjalnie dla nich wybudowanej gadziarni.

Aligator Amerykański
Aligator Amerykański

Oprócz tego spotkać tu można także żółwie sępie i pytony siatkowe, jak również ciepłolubne lemury oraz pancerniki.

Lemur Katta
Lemur Katta

„Świat Wodny” to kompleks wysp otoczonych sztucznym zbiornikiem wodnym oraz sąsiadujące z nim budynki. Całość zajmuje około 1,5 ha powierzchni. Miejsce to można zwiedzać pieszo dzięki malowniczym mostkom lub pływając rowerem wodnym.

Na kilku wyspach zamieszkały mandryle, lemury, koczkodany białoczube, aligatory amerykańskie, pawie królewskie oraz pelikany baba.

Atrakcje Zoo Safari Borysew

-dla najmłodszych – przejażdżka na kucyku szetlandzkim

-pobyt w Mini Zoo dla młodszych i starszych Gości

-zwiedzanie Zoo Safari Borysew wygodną zoo-kolejką

-poznanie różnych gatunków dzikich zwierząt w terenie i w czasie zajęć edukacyjnych

-zabawy w Figlarni na trampolinie, kosmicznym torze przeszkód, dmuchanej zjeżdżalni, w basenie z piłeczkami i na dmuchanej gąsienicy. W okresie letnim Figlarnia działa również na świeżym powietrzu.

Mini Zoo Borysew zostało utworzone z myślą o najmłodszych Gościach odwiedzających to miejsce. Można tu spotkać kózki miniaturki, owieczki kameruńskie, alpaki, świnki wietnamskie, osiołki i króliki.

Dzieci mogą głaskać i karmić zwierzęta, a także uczyć się oporządzania i czesania kuców. 

Zoo Safari Borysew w swojej ofercie gastronomicznej posiada smaczne, domowe posiłki, dania obiadowe, dania z grilla i desery serwowane w przestronnym Grill Barze z widokiem na Zoo Safari lub w Lunch Barze.

Edukacja

W nowocześnie wyposażonej salce odbywają się zajęcia edukacyjne przeznaczone dla dzieci i młodzieży dotyczące życia zwierząt, ich rozmnażania, opieki nad nimi, a także warunków środowiska, w którym żyją.

Zajęcia edukacyjne prowadzone są również na terenie ogrodu zoologicznego Zoo Safari Borysew.

Goście mogą uczestniczyć w pokazowych karmieniach dzikich zwierząt mieszkających w Zoo Safari Borysew.

Na terenie Zoo Safari Borysew funkcjonuje sklepik z pamiątkami, gdzie można kupić pluszowe zwierzęta, breloki, smycze, widokówki, ekologiczne torby oraz koszulki z logo ZOO Safari.

Oferta wyjazdowa Zoo Safari Borysew

W okresie od listopada do marca edukatorzy Zoo Borysew prowadzą wyjazdowe zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Zajęcia odbywają się z udziałem dzikich zwierząt: szynszyli, żółwia, agamy brodatej, jeżyków z Madagaskaru i ślimaków afrykańskich i trwają 45 min.

Zoo Safari Borysew cennik zajęć edukacyjnych

Zoo Borysew – cennik biletów wstępu sprawdź tutaj

Zoo Safari Borysew godziny otwarcia w sezonie letnim. Od grudnia do wiosny 2020 roku ogród zoologiczny Zoo Safari Borysew jest zamknięty.

Do Zoo Safari Borysew dojazd prowadzi objazdem, ze względu na przebudowę drogi krajowej 72. 

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy
  • chat
    Dodaj komentarz
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, Zyciewluksusie.pl oraz Tokeny.pl